Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Internet rzeczy (IoT)

Internet rzeczy (ang. Internet of things, IoT) to koncepcja automatycznej współpracy i wymiany danych pomiędzy różnymi urządzeniami elektronicznymi.

Internet rzeczy - okładka
Krótkie wyjaśnienie

Czym jest Internet rzeczy?

Jest to sieć połączonych przedmiotów, które gromadzą, przetwarzają i wymieniają dane, stale ze sobą współpracując. Technologia ta wykorzystywana jest zarówno w przemyśle i biznesie jak i do automatyzacji naszego codziennego życia. Autonomiczne roboty obsługujące hurtownie, systemy inteligentnego zarządzania oraz domowe rozwiązania typu Smart Home – to wszystko obejmuje Internet rzeczy.

System zbudowany w koncepcji IoT może działać samodzielnie bez ingerencji użytkownika lub być sterowany i parametryzowany za pomocą odpowiedniej aplikacji. Dane zbierane przez urządzenia są zazwyczaj przechowywane w chmurze i przez cały czas globalnie dostępne dla wszystkich współpracujących komponentów. Internet rzeczy ożywia i synchronizuje używane przez nas narzędzia optymalizując ich wydajność i tryb pracy.

Ikona splotu oznaczająca autonomiczność
Autonomiczność
Ikona prędkościomierza oznaczająca optymalizację wydajności
Optymalizacja wydajności
Ikona radaru oznaczająca szeroki zakres zastosowań
Szeroki zakres zastosowań
różne urządzenia (w tym dedykowane)
Różne urządzenia (w tym dedykowane)
Przeznaczenie i oferta

Poznaj ofertę i nasze możliwości

Oferujemy kompletne rozwiązania obejmujące nie tylko konstrukcję sieci informatycznej, ale również projekt i budowę urządzeń wchodzących w skład całego systemu. Możemy zintegrować ze sobą gotowe urządzenia, z których już korzystasz w swojej firmie, ale także stworzyć od podstaw urządzenie, jakiego potrzebujesz według Twojego pomysłu. Zaprojektowane przez nas konstrukcje bazują na zaufanych platformach lub opracowanych przez nas dedykowanych płytkach.

Raspberry PI

Raspberry Pi

Popularny mikrokomputer jednopłytkowy szeroko stosowany w wielu dziedzinach ze względu na niski koszt, modułowość i otwartą konstrukcję.

Arduino

Arduino

Platforma do prototypowania elektronicznego typu open-source umożliwiająca użytkownikom tworzenie interaktywnych obiektów elektronicznych.

ESP-32

ESP-32

Bogaty w funkcje MCU ze zintegrowaną łącznością Wi-Fi i Bluetooth do szerokiego zakresu zastosowań.

Jeśli jesteś zainteresowany wprowadzeniem do swojego biznesu inteligentnych rozwiązań IT koordynujących pracę powiązanych ze sobą urządzeń, skontaktuj się z nami. Internet rzeczy to rozwiązanie coraz bardziej powszechne, które powoli staje się stałym elementem naszej rzeczywistości i warto już teraz zdecydować się rozwój w tym kierunku.

Szukasz innego rodzaju oprogramowania? Na pewno zainteresują Cię aplikacje webowe, mobilne lub desktopowe.

Jeśli Twój projekt wymaga szczególnego podejścia i zaangażowania wielu technologii, sprawdź naszą ofertę oprogramowania dedykowanego.

Postaw na nas

01.

Doświadczenie i wiedza

Zrealizowane przez nas projekty świadczą o naszych kompetencjach i niosą za sobą bezcenne doświadczenie. Wypracowane przez lata przygotowanie i umiejętności w tym zakresie pozwalają nam cieszyć się zaufaniem klientów.

02.

Wszechstronne możliwości

Internet rzeczy to elastyczne rozwiązanie, za pomocą którego zrealizujesz swoje najbardziej wymagające pomysły. Po prostu dobierz urządzenia według swoich potrzeb, połącz je w jednej sieci i pozwól im porozumiewać się ze sobą, by zapewnić Ci maksymalną wydajność.

03.

Rozwój Twojego biznesu

Aby Twoja firma była konkurencyjna i atrakcyjna dla nowych klientów powinieneś modernizować swoje rozwiązania. Nie wahaj się, by ruszyć naprzód i wyprzedzić innych w obszarze zastosowania nowoczesnych technologii.

Zapoznaj się z naszą ofertą i wyceń swój projekt już teraz!